De Medica disposable steriele oorlus Billeau medium is bedoeld voor eenmalig gebruik binnen KNO-onderzoek en kleine verrichtingen. Elke oorlus wordt steriel geleverd en is per 50 stuks verpakt. De medium uitvoering biedt een duidelijke, compacte maatvoering voor gericht werken.
- Disposable uitvoering: bedoeld voor eenmalig gebruik bij KNO-toepassingen
- Steriel verpakt: per instrument gebruiksklaar geleverd, mits verpakking intact blijft
- Medium uitvoering: compacte maatvoering voor gericht werken in het oor
De Medica disposable steriele oorlus Billeau medium is een single-use instrument voor KNO-verrichtingen waarbij een compacte, gecontroleerde lus gewenst is. Dit type instrument wordt ingezet voor het verwijderen of hanteerbaar maken van materiaal in de gehoorgang en voor nauwkeurig werken in een beperkt werkgebied. Doordat het instrument voor eenmalig gebruik is bedoeld, blijft de uitgangsconditie bij elk nieuw exemplaar voorspelbaar.
De steriele levering maakt het instrument direct inzetbaar, mits de verpakking droog en onbeschadigd is en de houdbaarheidsdatum nog geldig is. Niet elk disposable medisch instrument is automatisch steriel, maar bij deze uitvoering hoort dat wel bij de productspecificatie. Na openen geldt de gebruiksinstructie van de fabrikant; opnieuw reinigen of steriliseren past niet bij een artikel met een single-use aanduiding.
Disposable instrumenten verschillen van herbruikbaar instrumentarium doordat ze na gebruik niet terug het reinigings-, inspectie- en sterilisatieproces in gaan. Herbruikbare instrumenten blijven interessant bij intensief, centraal gebruik, maar vragen wel gevalideerde verwerking en onderhoud. Wegwerpinstrumenten zijn vooral logisch wanneer je met kleinere aantallen werkt, op decentrale locaties aanwezig bent of per verrichting een nieuw, steriel instrument wilt inzetten zonder extra verwerkingsstappen.
Bij de keuze voor een disposable oorlus telt de uitvoering mee: type instrument, vorm, lengte, punt en bekbreedte bepalen hoe gecontroleerd je kunt werken. Binnen KNO-instrumenten verschillen lussen, haakjes en curettes duidelijk van elkaar in inzet en afmeting. Deze Billeau oorlus in medium formaat past in een reeks losse disposable KNO-instrumenten waarbij de specifieke maat en vorm per verrichting wordt gekozen. Gebruikte instrumenten horen na afloop volgens het afvalprotocol van de organisatie te worden afgevoerd; scherpe of snijdende varianten gaan in een geschikte container voor scherp medisch afval.
Zoek je naast deze oorlus ook andere disposable instrumenten voor KNO of kleine verrichtingen, dan vind je in het assortiment onder meer [
Bekijk alle ] voor de relevante instrumentgroepen.