Deze Erbe naaldelektrode is een actieve elektrode voor chirurgische diathermie en elektrochirurgie. Binnen dit assortiment gaat het om accessoires voor mono- en bipolaire toepassingen, waarbij de keuze altijd afhangt van het systeem, de aansluiting en de vorm van het instrument. De puntvormige uitvoering van deze elektrode maakt hem tot een duidelijke optie wanneer een smalle, gecontroleerde contactzone nodig is.
De elektrode heeft een diameter van 0,8 mm en een lengte van 29 mm. Dat geeft een slanke uitvoering met een klein werkoppervlak, terwijl de totale lengte van het instrument 65 mm bedraagt. De combinatie van maat en vorm bepaalt hoe de elektrode in het handstuk ligt en hoe hij aansluit in het gebruikte elektrochirurgische potlood of de diathermiepen. Bij dit type accessoire is de aansluiting op het handvat bepalend; een 4 mm schachtopening vraagt dus om een passend handvat of handstuk met dezelfde maatvoering.
Binnen de diathermie-accessoires vormt de diathermiepen het handbediende onderdeel, terwijl de elektrode het actieve deel is dat in of op dat handstuk zit. Dat onderscheid is belangrijk bij het vergelijken van producten: een naaldelektrode is iets anders dan een complete pen, en een monopolaire opstelling vraagt daarnaast ook om de juiste kabel en, waar het systeem dat voorschrijft, een neutraalplaat. Bij dit product staat de actieve naaldvorm centraal; voor andere vormen zoals mes-, bol-, lus- of spatelelektroden zijn aparte uitvoeringen nodig.
Deze Erbe uitvoering is sterieliseerbaar in de autoclaaf tot maximaal 138 graden. Daarnaast kan machinale reiniging plaatsvinden tot maximaal 95 graden. Dat maakt het een herbruikbare elektrode binnen een gecontroleerd reinigings- en sterilisatieproces, mits de productinstructies van de fabrikant worden gevolgd. De compatibiliteit met ERBE VIO-, ICC- en ACC-systemen is wel specifiek; bij elektrochirurgieaccessoires blijft de exacte productpagina, de generatorspecificatie en de gebruiksaanwijzing van de fabrikant leidend. Niet elke diathermiepen past op elke generator, en ook de connector of schachtmaat moet kloppen.
Zoekt u een breder overzicht van diathermie accessoires, dan vindt u via Bekijk alle Diathermie de bijbehorende categorie met pennen, elektroden, bipolaire pincetten, neutraalplaten en accessoires voor rookafzuiging. Voor toepassingen met een ander elektrodenmodel of een andere aansluiting zijn de specifieke productpagina’s binnen de diathermiecategorie het juiste uitgangspunt.
