BSN Leukosilk hechtpleister 5 m x 2,5 cm is een klassieke fixatiepleister op rol voor het vastzetten van verbandmateriaal en kleine medische hulpmiddelen. De witte kleur geeft een rustige, neutrale afwerking. Door de smalle breedte van 2,5 cm is deze uitvoering handig bij precieze fixaties waar een bredere tape te grof werkt.
De drager bestaat uit celluloseacetaat en voelt soepel aan, terwijl de polyacrylaat kleeflaag voor betrouwbare hechting zorgt. Dat levert een vaste bevestiging op van gaaskompressen, slangen, sondes en andere onderdelen die strak moeten blijven zitten. De tape is latexvrij en kan met de hand worden gescheurd, ook in de lengte, zodat je de breedte ter plekke kunt aanpassen.
Bij een gevoelige huid is een hechtpleister als deze vaak een betere keuze dan hardere, stuggere tapes. De zachte drager vermindert trek aan de huid bij aanbrengen en verwijderen, zonder dat de fixatie aan stevigheid inboet. Ook voor toepassingen rond het gezicht of op andere tere huidzones geeft dat een nettere en rustiger verwerking.
De witte uitvoering laat zich goed beschrijven met pen of stift. Dat is praktisch wanneer op de pleister een korte markering nodig is. De tape is bovendien ongevoelig voor straling, waardoor verwijdering voor een röntgenonderzoek niet nodig is. Met 5 meter op de rol en een breedte van 2,5 cm heb je een compacte maat voor kleinere verbandfixaties en gerichte bevestiging van medische hulpmiddelen.
Essity BSN levert met Leukosilk een verzorgde, stevige hechtpleister met een zachte verwerking en concrete specificaties: celluloseacetaat drager, polyacrylaat kleeflaag, wit, 5 meter lang en 2,5 cm breed. Bekijk alle Hechtpleisters
