AQUACEL Ag Foam van Convatec is een zelfklevend schuimverband met zilver in een royale afmeting van 21 × 21 cm. De uitvoering combineert fixatie met schokabsorptie en is bedoeld voor wonden waarbij extra aandacht nodig is voor exsudaat en microbiële belasting. Verpakking: 5 stuks.
- Zelfklevend schuimverband met zilver: combineert fixatie met een zilverhoudende wondomgeving voor aanvullende ondersteuning bij risico op microbiële belasting
- Royale dekking van 21 × 21 cm: geschikt wanneer een groter verbandoppervlak nodig is voor afdekking van het wondgebied en de omliggende huid
- Per 5 stuks: steriele verpakkingseenheid voor professioneel gebruik in afdelingen met gericht verbruik
Dit AQUACEL Ag Foam schuimverband van Convatec is een zelfklevende uitvoering met zilver in het formaat 21 × 21 cm. Het verband is ontwikkeld voor professionele wondzorg waarbij een groter absorberend verband nodig is en de huid rondom de wond direct mee moet worden meegenomen in de afdekking. De combinatie van foam en zilver maakt deze variant onderscheidend binnen de AQUACEL-lijn.
De zelfklevende rand geeft directe fixatie op de huid, waardoor aanvullende verbandfixatie in veel gevallen niet nodig is. Dat is vooral bruikbaar bij wondlocaties waar een stabiele ligging belangrijk is en waar een losse secundaire fixatie minder wenselijk is. Het foamgedeelte vangt wondvocht op, terwijl de zilvercomponent ondersteuning biedt bij wonden met een verhoogde kans op besmetting of bij situaties waarin antimicrobiële ondersteuning gewenst is.
Met een afmeting van 21 × 21 cm biedt dit verband een breed wondoppervlak en voldoende overlap rondom de wond. Die maat is logisch bij grotere oppervlakkige wonden, postoperatieve wonden of locaties waar huidbescherming en absorptie samen moeten komen. De vierkante vorm maakt de dekking gelijkmatig, zonder extra knipwerk of aanpassing aan de hoofdvorm van het verband.
De verpakking bevat 5 stuks, wat aansluit op afdelingen en behandelsettings waar dit type verband niet dagelijks in grote aantallen wordt gebruikt, maar wel beschikbaar moet zijn voor gerichte inzet. Het product is steriel verpakt en bedoeld om direct inzetbaar te zijn volgens het behandelbeleid van de instelling. Het artikel is onderdeel van de Aquacel-zilververbanden met foamopbouw en onderscheidt zich daarmee van hydrofiber-uitvoeringen zoals Aquacel Extra en van postoperatieve varianten zoals Aquacel Surgical.
Zoek je dit verband binnen het bredere assortiment van ConvaTec, dan geeft het verschil in verbandtype, aanwezigheid van zilver, zelfklevende rand, afmeting en verpakking direct richting bij de selectie. Voor een compleet overzicht van de lijn kun je hier verder kijken:
Bekijk alle Aquacel verband.