AQUACEL Ag Foam hielverband combineert absorberende foam met zilver en een zelfklevende vorm voor de hiel. De maat 19,8 × 14 cm biedt gerichte dekking rond een anatomisch lastige zone. Verpakt per 5 stuks.
- Zelfklevende hielvorm: sluit anatomisch aan op de hiel en geeft dekking op een lastig te verbinden wondgebied
- Zilverhoudende foamuitvoering: ondersteunt lokale wondzorg bij exsuderende wonden waar extra aandacht voor bioburden gewenst is
- 19,8 × 14 cm, per 5 stuks: ruime pasvorm voor de hiel, geleverd in een compacte verpakkingseenheid
AQUACEL Ag Foam schuimverband hiel zelfklevend met zilver van ConvaTec is ontwikkeld voor wondzorg rond de hiel waar een standaard vierkante of rechthoekige vorm minder goed uitkomt. De anatomische vorm volgt de contouren van de voet en geeft gerichte dekking zonder onnodig veel overtollig materiaal. Door de zelfklevende uitvoering kan het verband direct worden aangebracht op de beoogde zone, zonder aanvullende fixatie als de wond en huid daaromheen dat toelaten.
De combinatie van foam en zilver maakt deze uitvoering onderscheidend binnen de Aquacel-lijn. Het foam neemt wondvocht op en ondersteunt een evenwichtige exsudaatverwerking, terwijl de zilvercomponent relevant is wanneer lokale antimicrobiële ondersteuning gewenst is. Dat maakt deze uitvoering passend bij wonden die niet schoon en droog zijn, maar juist extra opvang en bescherming vragen. Voor een drogere wond of een situatie zonder behoefte aan zilver ligt een andere Aquacel-uitvoering meer voor de hand.
De maat van 19,8 × 14 cm geeft voldoende oppervlak om de hiel goed te bedekken, zonder dat het verband onnodig groot wordt voor deze anatomie. Bij de keuze speelt de wondgrootte uiteraard mee, maar ook de vorm van het wondgebied en de hoeveelheid exsudaat. Een grotere wond vraagt meer dekking en absorptiecapaciteit; een kleinere, oppervlakkige beschadiging kan met een compacter formaat of een ander type verband beter worden behandeld. De verpakking van 5 stuks past bij afname voor klinische inzet, waar een beperkt aantal stuks per uitvoering vaak volstaat voor regulier gebruik.
Wie vergelijkt binnen de Aquacel-serie let vooral op de verhouding tussen wondvocht, vorm, kleefrand en eventuele antimicrobiële werking. Een Hydrofiber-variant zoals Aquacel Extra of Aquacel Ag+ Extra legt de nadruk op vezelstructuur en vochtopname, terwijl Foam-uitvoeringen zoals deze meer comfort en vormaanpassing combineren met absorptie. Ook de noodzaak van kleefrand of aanvullende fixatie verschilt per wondlocatie en huidconditie. Bij een hielwond is de pasvorm vaak doorslaggevend, omdat verschuiving snel invloed heeft op de aansluiting van het verband.
Bekijk alle Aquacel verband